Supra dalekohledy
Položek 0 ks
Cena 0 Kč s DPH

Víkend pro Afriku

V sobotu 5.května 2007 jsme se zúčastnili a podpořili charitativní akci Víkend pro Afriku, pořádaný nadací ASANTE KENYA, konaný v Jablonci nad Nisou. Celou akcí provázela Lejla Abbasová, která se několikráte zastavila i u našich dalekohledů.
Celá akce byla připravená jako soubor zajímavých atrakcí jako byla výstava fotografií Jana Šibíka, outodoorové atrakce jako jízda po laně či lezecká stěna, vystoupení tanečních skupin či dny africké kuchyně. Zvláštní pozornost a to i našich členů poutala zejména lanová dráha. Zatěžkávací zkouška se sudem piva mnohé nalákala k praktické zkoušce na vlastní kůži.
Naše stanoviště - ve spolupráci s Českou Astronomickou Společností nabízelo (vzácnými chvílemi) pohled na Slunce, ve většině času jsme demonstrovali vlastnosti dalekohledů na pozemních cílech. Naší přítomnosti ve městě využili i místní astronomové amatéři. Mnohé známé tváře z místní komunity tak nejen podiskutovali s námi, ale pomohli i při osvětě. Zdarma byly k dispozici materiály o ČAS, o světelném znečištění či starší výtisky časopisu ASTROPIS. Zajímavostí byla z pohledu astronomů plně cloněná svítidla na celém prostranství.
Celková návštěvnost byla poznamenána zejména chladným a větrným počasím a tak ti, kteří se na pěší zóně u Eurocentra zastavili, mohli v klidu vychutnat do sytosti nabízených atrakcí.


Produkty nenalezeny

dalekohled
0.427194833755