Supra dalekohledy
Položek 0 ks
Cena 0 Kč s DPH

Den s Pražskou pobočkou ČAS 2009

Den s Pražskou pobočkou ČAS se konal v sobotu 29.března tradičně v přednáškovém sále pražské ZOO. Ač počasí zprvu (zcela dle předpovědi) akci nepřálo a s doplňkovým pozorováním dalekohledy jsme se tak museli uchýlit pod verandu výukového centra s výhledem na pavilon tučňáků, před polednem se vyčasilo natolik, že jsme mohli sejmout krytky i ze slunečního dalekohledu LUNT LS100THa a přesunout se na hlavní pěší komunikaci. Na všechny tři přednášky byl sál plný nejen členů PP ČAS, ale i veřejnosti, pro kterou byla celá akce také určena.

Vedle tradičních přístrojů, poskytovaných SUPROU Praha k pozorování tedy Celestronu NexStar 11 GPS a Celestron ONYX 80EDF jsme tentokrát nabídli i pohled obřím binokulárem Vixen 125HFT-A na svižné a neposedné lemury. Necelé čtyři hodinky slunečního svitu jsme mohli pozorovat Slunce zbrusu novým 100mm slunečním dalekohledem LSS (Lunt Solar Systems) s propustností lepší než 0.8 Angstroemu. Slunce na nás bylo připraveno jako tradičně při veřejných pozorováních - nebyla na něm ani skvrnka a pouze dvě výraznější protuberance.

Pražskou ZOO tento víkendový den navštívilo více než 9.600 návštěvníků a závěr akce, kdy počasí opět zesychravělo, byl zpříjemněn poblázněným nápojovým automatem, který dával k radosti malým a překvapení velkých zadarmo.Den s Pražskou pobočkou ČAS se konal v sobotu 29.března tradičně v přednáškovém sále pražské ZOO. Ač počasí zprvnu (zcela dle předpovědi) akci nepřálo a s doplňkovým pozorováním dalekohledy jsme se tak museli uchýlit pod verandu výukového centra s výhledem na pavilon tučňáků, před polednem se vyčasilo natolik, že jsme mohli sejmout krytky i ze slunečního dalekohledu LUNT LS100THa a přesunout se na hlavní pěší komunikaci. Na všechny tři přednášky byl sál plný nejen členů PP ČAS, ale i veřejnosti, pro kterou byla celá akce také určena.
Vedle tradičních přístrojů, poskytovaných SUPROU Praha k pozorování tedy Celestronu NexStar 11 GPS a Celestron ONYX 80EDF jsme tentokrát nabídli i pohled obřím binokulátem Vixen 125HFT-A na svižné a neposedné lemury. Necelé čtyři hodinky slunečního svitu jsme mohli pozorovat Slunce zbrusu novým 100mm slunečním dalekohledem LSS (Lunt Solar Systems) s propustností lepší než 0.8 Angstroemu. Slunce na nás bylo připraveno jako tradičně při veřejných pozorováních - nebyla na něm ani skvrnka a pouze dvě výraznější protuberance.
Pražskou ZOO tento víkendový den navštívilo více než 9.600 návštěvníků a závěr akce, kdy počasí opět zesychravělo, byl zpříjemněn poblázněným nápojovým automatem, který dával k radosti malým a překvapení velkých zadarmo.

Produkty nenalezeny

dalekohled
0.388555049896