Supra dalekohledy
Položek 0 ks
Cena 0 Kč s DPH

Jarní MHV 2013 dostála své přezdívce

Jarní MHV uspokojila ty, kteří přijeli na její prodlouženou verzi, tedy již od středy 8.5. Pro ty, kdož zvolili klasickou víkendovku, dostála MHV své přezdívce MegaHydroVíkend. Ve čtvrtek a pátek jsme pozorovali Slunce přes den a - díky volbě termínu na měsíční nov - jsme si užívali tmy a obou obřích planet - Jupiteru a Saturnu. V okolí pólu se pohybovala již málo výrazná kometa C4/2011 Panstarrs. V pátek nastal čas na tradiční koupání v místní požární nádrži a v pozdním odpoledni - v termínu příjezdu dalších účastníků - jsme se koupali už všichni ve vodě z postupující fronty.

Z přístrojů, které se ocitly na louce (a těch moc nebylo, neboť o víkendu nestálo za to vůbec vybalovat), zaujal zejména refraktor Lichtenknecker 150/2250mm, patříci České astronomické společnosti, vynikající přístroj na planety, Slunce a dvojhvězdy, umístěný na montáži TenMicron GM-2000. Vedle byla umístěna nová montáž SkyWatcher EQ-8 SkyScan. V neděli, když na chvíli ustal déšť, jsme pozorovali i historickým a pěkně dochovaným Telementorem (Zeiss 63/840mm).

I přes nepřízeň počasí lze MHV považovat za příjemně strávený čas. Na místě jsme rovnou stanovili i termín podzímní MHV o víkendu 4.-6. října 2013. 


Produkty nenalezeny

dalekohled
0.420624017715